Серед останніх статей y Lingua ROOM все “погустішали” саме ті, що висвітлюють граматику англійської мови з точки зору розуміння, пояснення “на пальцях”. Справа в тому, що у свій час, шукаючи щось у світовій павутині, зустрічались правила, таблиці, книжні слова, але було мало. Копіювались у пам’ять окремі фрази та поняття, а щоб ціла папка з темою – мабуть, ні.

Тому і хочу допомогти зрозуміти сьогодні Пасивний стан дієслів у англійській мові через призму активного. Поясненням, порівнянням та прикладами. Вибачайте, що довгий вступ.

До справи! Let’s start!

The Passive Voice – по-українськи, пасивний стан дієслова.

1. Чому дієслова? - тому що всі зміни з часами англійської мови можна простежити саме на дієсловах. Бачите речення – відразу шукайте дієслово та аналізуйте.

2. Чому пасивний та активний? – Розглядаємо так: є Хтось, є Щось, та Робить = Хтось Робить Щось. Але коли стає маловажливим Хто саме це робить, тоді можна змінити на: Щось робиться Кимось. Ось  в першому випадку це активний стан (тому що Хтось – активний, він діє), а в другому випадку – пасивний стан (Хтось – пасивний, Щось важливіше і що з ним робиться).

Приклад по-українськи – 1. Робітники будують будинок. – Активний стан. (Хтось – робітники, Щось – будинок, Робить – будують).  2. Будинок будується (робітниками). – Пасивний стан (Щось – будинок, Робиться – будується, Кимось – робітниками). Ким в багатьох випадках стає неважливо, тому часто упускається.

Висновок: пасивний стан виражає дію, яка виконується над чимось (кимось), а хто виконує її – стає неважливим або маловажливим.

NB: перед тим, як переходити до вивчення пасивного стану, задайте собі питання: чи розумієтесь ви на основних часах англійської мови? Якщо так – тоді вперед. Якщо – не зовсім, можна спробувати паралельно розбирати часи та пасивний стан. Якщо – ні, краще спершу потоваришувати з часовими формами, щоб не витрачати марно часу і не робити “каші в голові”.

Далі: Форми та приклади по-англійськи.

Уворення пасиву: допоміжне дієслово to be (am, is, are, was, were, been (тобто в різних часах)) + Past Pasticiple (дієприкметник минулого часу:  правильні дієслова – додається закінчення -ed, неправильні – третя колонка таблиці неправильних дієслів).

Tense/Час дієслова Active Passive
Present Simple

Past Simple

Future Simple

Present Continuous

Past Continuous

Present Perfect

Past Perfect

I ask

I asked

I shall ask

I am asking

I was asking

I have asked

I had asked

I am asked

I was asked

I shall be asked

I am being asked

I was being asked

I have been asked

I had been asked

Переклад до 2 та 3 колонки:

Я запитую. – Мене запитують.

Я запитав. – Мене запитали.

Я буду запитувати. – Мене будуть запитувати. І т.д.

Особа звичайно може змінюватись, наприклад: You are asked, They were asked. Слід стежити за дієсловом to be (am, is, are, was, were, been).

Ще додам таблицю з пасивом, але з дуже рідко вживаними формами, ви їх мало де зустрінете (у посібниках та вправах), тим більше почуєте.

Tense/Час дієслова Active Passive
Future Continuous

Future Perfect

Conditional I

Conditional II

I shall be asking

I shall have asked

I would ask

I would have asked

I shall be being asked

I shall have been asked

I would be asked

I would have been asked

Ще приклади.

Active: I invited my friend to the party. – Я запросив друга на вечірку.

Passive: My friend was invited to the party (by me). – Друга запросив на вечірку (я). Або Друг був запрошений на вечірку (мною).

Active: I am inviting my friend to the party now. - Я запрошую друга на вечірку зараз.

Passive: My friend is being invited to the party now. - Мого друга зараз запрошують на вечірку.

Hope, this information will be useful for you! (Маю надію, що інформація буде для вас корисною).

Читайте також:

  • Граматика англійської мови онлайн.
  • Grammar Books./Граматика, підручники.
  • Граматика. З чим її їсти?
  • До старту вивчення мов!
  • Обережно! Страшний звір – зубріння! Та чи насправді важко вчити мову?
  • Індикатор “іноземна мова” перегорів?
  • Unregelmäßige oder Starke Verben./ Неправильні дієслова в німецькій мові.